Lyžování v La Plagne

O kurzu La Plagne/Les Arcs 2017

Termín: sobota 25. 3. – neděle 2. 4. 2017

Ubytování: Plagne Bellecote (ve výšce 1930 m)

Nadmořská výška střediska zaručuje dobré lyžování až do léta.

 Cena: 9350 Kč (včetně šestidenního skipasu na La Plagne a rozšíření na jeden den na celé Paradiski = včetně Les Arcs).

Počet sjezdovek:

225 km sjezdových tratí ve výšce od 1250 do 3250 m.n.m (z toho 12 černých, 33 červených, 72 modrých sjezdovek a zelené propojení tratí, je zde i 330 sněhových děl), v bezprostřední blízkosti ubytování výjezd na ledovec Glacier de Bellecôte.

Jeden den je skipas platný také na celou oblast Les Arcs, kde je dalších 200 km tratí (18 černých, 32 červených, 53 modrých sjezdovek) se skvělým výhledem na Mt. Blanc a sjezdem z nejvyšší hory Aiguille Rouge přes ledovec Varet do údolí s převýšením 2000 m!

Tedy celkem je k dispozici 425 km tratí na celé Paradiski.

Změna v organizaci zájezdu:

POZOR: Do Bellecote se najíždí v NEDĚLI!  Tedy odjezd do Francie je v sobotu kvečeru, v neděli je příjezd a ubytování – a to téměř ihned po příjezduJ . Odjezd domů je pak v sobotu po lyžování, ale až pozdě, mezi 20 a 21. hodinou. Takže se v klidu po lyžování všichni umyjí ve svém apartmánu, najedí se, pak si dobalí, odevzdají apartmán a na noc se odjede. Příjezd v neděli během dne.

Ubytování: Plagne Bellecote

Oblíbený komplex residencí v La Plagne v nadmořské výšce 1930 m.n.m. je Bellecôte. Tam budeme bydlet také my.

Apartmány jsou velké, vždy pro pět osob: velký obývák s kuchyňkou (kompletně vybavená včetně myčky nádobí), oddělená ložnice, koupelna, WC, balkon. V rámci ubytování je pro všechny k dispozici venkovní vyhřívaný bazén (neplatí se, je to již v ceně zájezdu). V ubytovacím domě je nákupní centrum, sportovní obchody, půjčovny lyžařského vybavení, restaurace atd.
Ubytování je přímo pod stanicí lanovky, která vede na ledovec a k nejhezčím sjezdovkám, a stále po lyžích také na přejezdovou kabinovou obří lanovku do Les Arcs, tedy nemusí se sjíždět a vyjíždět busem, neztrácí se tak čas přejezdy.

Pro více informací se podívejte na oficiální stránky ubytování.

Pozor, je zde změna proti obvyklému cestovnímu plánu: do tohoto střediska se najíždí o den později = v neděli, takže i odjezd z Prahy je  až v sobotu kvečeru (namísto obvyklého pátku večer)! Do střediska přijedeme v neděli dopoledne, poté se ubytujeme a od pondělí do soboty se lyžuje.

Poté v sobotu po lyžování se ještě v našich apartmánech osprchujeme, uvaříme si, převlékneme do cestovního a po zabalení se na noc odjíždí, cca okolo deváté hodiny. Návrat je během neděle dopoledne. Ušetří se tak celý jeden den.

Přihlášky:

Na webu ÚTVS – kurzy. Zápis do zimních kurzů je možný od 19. září 2016.

Je možno přihlásit i studenty/ky z jiné školy, pokud bude místo. Napište mailem vedoucí kurzu: PaedDr. Vladana Botlíková, CSc.

 

Více o středisku La Plagne:

La Plagne se řadí mezi nejoblíbenější střediska Francouzských Alp a to jak rozlohou lyžařských terénů, tak vysokou kvalitou vybavení, které se s každou novou sezónou stále zlepšuje.

Oblast je tvořena 10 různými nezávislými středisky na ploše přes 10 000 hektarů, která jsou rozdělena do dvou částí. Horní část zahrnuje vysokohorské svahy v ledovcové oblasti Dome de Bellecôte (3417 m.n.m.) s jednotlivými středisky Aime la Plagne, Belle Plagne, Plagne Bellecôte, Plagne Villages/Soleil, Plagne Centre, Plagne 1800. Nejvýše položené svahy nabízejí celoroční lyžování, zejména ledovec Glacier de Bellecôte je vyhledáván lyžaři pro letní lyžování.

Sjezdové tratě v horní části vedou nad hranicí lesního porostu, kde naleznete střediska Belle Plagne a ještě výše položené Plagne Bellecôte (ve výšce 1930 m). Spodní část oblasti leží v zalesněném terénu, kde naopak naleznete střediska Montchavin, Les Coches, Plagne Montalbert nebo Champagny-en-Vanoise. Všechna střediska jsou vzájemně propojena důmyslným systémem vleků a lanovek.

V La Plagne je celkem 225 km sjezdových tratí ve výšce od 1250 do 3250 m.n.m (z toho 18 černých, 33 červených, 72 modrých sjezdovek a dále zelené propojení tratí, je zde i 330 sněhových děl), dalších 200 km je v Les Arcs.

V roce 2003 byl zahájen provoz lanovky „Vanoise Express“, která spojuje tuto oblast se střediskem Les Arcs a vytváří tak jednu z největších lyžařských oblastí světa – „Paradiski“ o rozloze 425 km sjezdovek. Tato lanovka je největší na světě a má 2 kabiny – každá má kapacitu 200 osob a je schopná přepravit 2.000 osob za hodinu v obou směrech rychlostí 45 km/h. Cestující si během jízdy, která trvá 4 minuty, mohou vychutnat krásný výhled na Mt. Blanc či Švýcarské a Italské Alpy. Každému lyžaři, který tuto oblast navštíví, doporučujeme alespoň jednodenní výlet do Les Arcs. 

A ano, na tento zájezd je jeden den již v ceně kurzu !

V celé oblasti Les Arcs je dalších 200 km tratí (18 černých, 32 červených, 53 modrých sjezdovek) se skvělým výhledem na Mt. Blanc a sjezdem z nejvyšší hory Aiguille Rouge přes ledovec Varet do údolí s převýšením 2000 m.

Tedy celkem je k dispozici 425 km tratí na celé Paradiski. Propojení obou středisek lanovkou máme blízko našeho ubytování v Plagne Bellecote.

(Rozšíření skipasu na celý pobyt je možno přikoupit= stačí pak objednat za 600 Kč, více info bude pak v infodopisu, který rozešlu všem přihlášeným).

 Pro snowboardisty je tu také skvělé vyžití: přímo nad Plagne Bellecôte (1930 m) naleznete jeden snowpark s uměle vytvořenou U-rampou, další v Belle Plagne s boardercrossem. V Plagne Centre (1970 m) je vytvořen snowboardový areál La Capella.

Při pobytu v této oblasti je možné navštívit olympijskou bobovou a sáňkařskou dráhu – za poplatek je možné ji osobně projet ve čtyřsedadlovém bobu Rob Raft nebo na saních Taxi Bob.

Doprava:

sedacím busem, kávovar, během jízdy nápoje, filmy.

Další informace a možnosti zábavy:

  • kluziště v Aime La Plagne (od 16 do 23 hod.) 7 €/os. (včetně bruslí), děti do 12 let 5 €
  • restaurace, bary a obchodní pasáže, diskotéka, kino, bankomat
  • paragliding 65 až 150 €/let
  • kryté parkoviště cca 50 €/týden v Aime La Plagne (otevřené zdarma)
  • pes na týden 45 Eur (dle loňské ceny)
  • Olympijská bobová dráha (ovšem ukončení provozu začátkem března):
  • 4místný bob raft 38 €/os./1 jízda, 3místný taxi bob 108 €/os./1 jízda (pouze od 18 let), 1místný mono bob (bez pilota) 103 €/os., + doprava 4 €/os.
  • let helikoptérou – např. oblast Mont Blanc 120 €/os./30 min. + doprava na letiště 18,80 €/os.
  • sportovní centrum v Plagne Centre: posilovna a horolezecká stěna 6 €/vstup, tenis 15 €/hod./kurt
  • venkovní vyhřívaný bazén v Plagne Bellecôte 6 €/os. (děti do 14 let 4,50 €)-ovšem ten my máme v ceně ubytování:)
  • kino v Aime la Plagne a Plagne Bellecôte
  • ledová jeskyně v Plagne Bellecôte 4 €/os. se skipasem La Plagne (16 €/os. bez skipasu)
  • 12 km upravovaných běžeckých tras mezi Bellecôte – Belle Plagne – Aime 2000 – Plagne Montalbert
  • skibus z Plagne Centre do Plagne Bellecôte zdarma, spojení Aime s Plagne Centre kabinou „télémetro“ do 01.00 hod. zdarma, kabinová lanovka „télébus“ z Plagne Villages do Plagne Centre v provozu cca do 01.00 hod., skibus z Plagne Soleil do Plagne Villages zdarma
  • savojská večeře – bývá tak od 24 €
  • jednodenní rozšíření skipasu La Plagne pro oblast „Paradiski“ (La Plagne + Les Arcs) 29 €/dosp. os., dítě do 14 let 22 €, ovšem toto rozšíření již máme v ceně zájezdu:)