Lyžování ve Vars - Rissoul 2019

Termín: 22.3. – 31.3. 2019

Cena: 8 500 Kč na osobu (v šestilůžkovém plně využitém apartmánu)

Popis střediska:

moderní zimní lyžařská oblast La Foret Blanche leží v Hautes-Alpes (Vysoké Alpy) asi 100 km jihovýchodně od Grenoblu a 40 km jižně od Brianconu pod masivem Les Ecrins. Oblast nabízí 180 km sjezdových tratí, rozmanité terény různé náročnosti – od pár nejlehčích přes 40 modrých, 37 červených a 10 černých tratí.
Vzhledem k severovýchodní orientaci převážné většiny lyžařských tratí dobré sněhové
podmínky po celou sezónu i přes polohu spíše v jižní části Alp
• uměle zasněžovaný oboustranný přejezd mezi částmi Risoul a Vars – téměř 100% garance přístupu do celého skiareálu s úctyhodnou rozlohou 600 ha
• značná převaha širokých nejžádanějších červených a modrých sjezdovek

• lyžování ve volném terénu

• ve Francii jeden z největších snowboardových areálů „surfland“ (délka 5 km a převýšení 550 m) nabízející největší osvětlenou U-rampu ve Francii i třeba večerní snowboardové show s hudbou
• dle dlouhodobých statistik až 300 slunečných dnů v roce
• dráha pro rychlostní sjezdové lyžování (za poplatek) aneb pokus o překonání světového rekordu 243 km / h na letmém kilometru se sklonem až 95% s

• jedna z nejtěžších sjezdovek v Evropě – černá „La Coni“ se sklonem neskutečných 43° na prvních 200 metrech.

Středisko je vyzkoušené, již jsme tam byli 2x, v roce 2009 a v roce 2015. Pro úspěch a též za dobrou cenu jedeme opět, potřetí.

Doprava

Pojedeme busem na sezení (po předloňské nepříznivé situaci s rozbitým lehátkovým busem již nebudeme riskovat celodenní útrapy a dlouhé čekání na cestě a dojezd v noci). Nápoje za jízdy, TV – video atd.

Ubytování, vybavenost a služby

Ubytování je zajištěno uprostřed mezi Vars a Risoulem, v lokalitě Sainte Marie, centrum lokality Sainte Marie je cca 200 m, skiareál Vars je cca 30 m.
Zbrusu nová rezidence Pra-Sainte-Marie se nachází naproti ( 50 m ) Olympijské sjezdovce a u čtyřsedačkové lanovky, která zajišťuje přístup do střediska. Budova byla vytvořena v tradičním alpském stylu, kombinujícím kámen a dřevo. Recepce, úschovna lyží, výtah.

Budeme bydlet v apartmánech pro šest lidí, jsou dosti prostorné. Wi-fi je zdarma na recepci.

Sport a relaxace

V ceně pobytu je zdarma (!!) bazén 80 m², pára, posilovna
Apartmány jsou pro šest osob. Apartmán 6: Rozloha: 38-41 m2 , balkón, každý má buď jednu nebo dvě místnosti jako ložnici oddělené dveřmi od obývací části s kuchyní, 2 osoby pak spí v kuchyni-obýváku, dále je zde koupelna a WC.

Vybavení: TV za poplatek Koupelna: 1x WC: 1 x, oddělené. Typ kuchyně: plně vybavená kuchyňka Vybavení kuchyně: nádobí, lednice, sporák, myčka, trouba

V ceně 8 500 Kč na osobu (v šestilůžkovém plně využitém apartmánu) je zahrnuto:
jako vždy ubytování na 7 nocí (so-pá), skipas na 6 dní (ne-pá, možno rozšířit za příplatek na 7. den lyžování), doprava tam a zpět busem, v ceně je i povlečení, poplatky za vodu, elektřinu. V ceně je také zahrnut poplatek za pobyt středisku.

Ceny nezahrnuji:
Stravu, průběžný úklid, toaletní prostředky, pojištění léčebných výloh a pozor, ceny
nezahrnuji ani storno pojištění zájezdu!! Důrazně doporučuji se pojistit sami u vaší
pojišťovny, kde si budete zařizovat též pojištění léčebných výloh. Můžete si objednat pojištění také u ECP přes CK Cekare- je to o dost levnější než jako jednotlivci.

Pojištění od Evropské cestovní pojišťovny:

Letos stojí 590 Kč na celý náš pobyt, zahrnuje to stejné služby jako loni a je tam též zahrnuto storno pojištění zájezdu. Kdyby někdo onemocněl, tato pojistka to řeší.

Podrobnosti k pojištění (výše náhrad  jednotlivých položek) pošlu přihlášeným v infomailu.

Přihlášky:

Prosím CO NEJDŘÍVE přes webovou stránku ÚTVS ČVUT. Přihlášené obešlu mailem v průběhu druhé půlky října. Je možno vzít s sebou i kamaráda/ku mimo kapacitu kurzu – domluvte se mailem – na vladana.botlikova@cvut.cz (nebo od zač. října v konzultačních hodinách v pondělí 11- 12 a středa 15-16 buď osobně nebo tel. 224351896)